Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řím

Řím - hlavní město oblasti Lazio i celé Itálie a po dlouhou dobu i nejdůležitější město celé Evropy.Obrazek Leží na řece Tibeře, v centrální části Itálie poblíž Tyrhénského moře. Rozsáhlé centrum Říma je prošpikované obrovským množstvím památek. Pro mnohé je hlavní dominantou slavné Colosseum dokončené v roce 80 n.l., ve kterém svádělo své poslední bitvy mnoho bojovníků, pro jiné to může být Vatikán s svým chrámem Svatého Petra, Piazza di Spagna (Španělské náměstí) pocházející z 18. století, Fontána di Trevi navržená Nicolou Salvim a dokončena také v 18. století, Forum Romanum, Imperiál Forum, hrad Sant´Angelo postavený jako mausoleum pro císaře Hadriana, Piazza di Campidoglio s bronzovou sochou císaře Marca Aurelia či jakákoliv jiná z mnoha set památek.

Pro dopravu do Říma je možné použít automobil, vlak případně služeb cestovní kanceláře.

Vatikán  

Nedílnou součástí návštevy Říma je i navštěva Vatikánu - nejmenšího státu světa a sídla papeže Benedikta XIV.Obrazek Hlavní dominantou Vatikánu je Chrám svatého Petra, který je známý také jako San Petro in Vaticano Počátky historie této baziliky sahají až do roku 324. Vysvědcena byla v roce 329 papežem Silvestrem I. V Dalších letech byl chrám postupně doplňován různými ozdobami a ornamenty. Prvním papežem, který se zabydlel na území dnešního Vatikánu byl Symachus. Stalo se tak na přelomu 5. a 6. století. Předchozí hlavy církve sídlili v Luteránu. Postupem času začal chrám podléhat vlivu gotiky. Roku 1451 nařídil papežským dekretem Mikuláš I. stavbu nového chrámu. Stavba probíhala počátkem 15. století. Autorem projektu byl Donato Bramante, po jeho smrti se na něm postupem šasu vystřídala řada stavitelů. Rafael Santi a po něm slavný Michelangelo, Vignola, Dominici Fontana a Carlo Maderna.

Chrám svatého Petra je dlouhý 211,5 metru a vysoký 136,57 metrů. Vyšší je už jen chrám Panny Marie Vítězné na území Pobřeží slonoviny.

Acquaviva Picena

Tato malá historická vesnička leží na kopci vzdaleném od San Benedetta jen 5 km. Díky nadmořské výšce 369 m.n.m. nabízí ohromující výhled do okolí, zejména pak směrem k pobřeží. Vesničku obývá něco málo přes 3000 stálých obyvatel. Výlet lze podniknou pěšky vlstními silami, automobilem nebo na vypůjčeném skútru.

Aquapark Onda Blue

Výlety lodí 

 

Náhledy fotografií ze složky Roma