Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro dopravu do městečka San Benedetto del Tronto lze doporučit všechny druhy dopravních prostředků. A to počínaje individuální automobilovou dopravou, hromadnou autobusovou dopravou zajišťovanou cestovní kanceláří, vlakovou dopravou a konče leteckou dopravou.

Já jsem využil z jsem využil služeb železniční dopravy. Za celou dobu cesty jsem přetupoval jen dvakrát, a to ve Vídni a v Bologni. Až na brzký renní druhý přestup proběhla cesta v nejlepším pořádku. Pro cestující, kteří nemají nárok na slevu na italských železnicích není vlak vhodnou alternativou. Plná cena  není o mnoho nižší než cena letenky.

Při cestování automobilem po italských dálnicích si připravte drobná eura na poplatky. Jízda po sto kilometrech italské dálnice vyjde na něco málo přes €5. Cena benzínu je velmi podobná cenám v České republice, takže při vzdálenosti 2x1200 km lze velmi snadno spočítat finanční nároky. Pro průměrný automobil vychází cena zhruba 5500,- kč.

Cena autobusové dopravy organizované cestovní agenturou vyjde pro jednu osobu zhruba na 2400 kč.

Bezesporu nejkomfortnějším, ale také nejdražším způsobem cestování je letecká doprava. Cestovní agentury nabízejí odlety z Prahy, Brna nebo Ostravy. Cílové letiště je Ancona vzhálení od San Benedetta 90km.